Právě se nacházíte: B-English Základní informace » Náš tým

Náš tým

Mgr. BARBORA NOVOTNÁ – ředitelka a zakladatelka školy, výchovně-vzdělávací činnost

Barbora Novotná je zakladatelkou a zároveň ředitelkou Soukromé Základní školy a Mateřské školy B-English. Vystudovala Střední pedagogickou školu v Berouně se specializací na tělesnou výchovu, obor pedagogické lyceum, dále také později obor předškolní a mimoškolní pedagogika. Na Západočeské univerzitě v Plzni absolvovala studium v oblasti pedagogických věd se zaměřením na přípravu učitelů odborných předmětů. Paralelně studovala druhý magisterský obor Mezinárodní vztahy a Evropská studia na Metropolitní univerzitě v Praze.

Během studií vyučovala anglický a francouzský jazyk, věnovala se práci letušky, díky níž se dostala do mnoha zemí a měla mnoho příležitostí využít naučené cizí jazyky. Po skončení studií pracovala jako třídní učitelka na základní škole, kde také vyučovala anglický jazyk. V té době už ale zakládala v Berouně B-English – Angličtinu pro nejmenší, kterou v roce 2011 rozšířila o Soukromou mateřskou školu. V roce 2012 založila další totožnou Soukromou mateřskou školu v Praze na Zličíně. V roce 2013 začala se stavbou nového objektu Soukromé Základní školy a Mateřské školy B-English v Králově Dvoře, který zahájil provoz v září 2014. První stupeň nebyl ale kapacitně dostačující a k září 2017 otevírá své brány mimo mateřské školy i kompletní první stupeň pro devadesát žáků.

Během pedagogických studií absolvovala několik kurzů (cyklo-turistický, lyžařský, sportovně-turistický, vodácký kurz a kurz plavání). Dále prošla kurzem rétoriky u doc.PhDr. J.Trnky a několika kurzy zaměřenými na děti v předškolním věku. Mezi její velké koníčky patří sporty (tenis, golf, teamové sporty, lyžování a další).

Mgr. TEREZA MüLLEROVÁ – výchovně-vzdělávací činnost MŠ, výuka anglického jazyka

Tereza se narodila v Berouně, kde strávila své krásné dětství v rodinném domě s rodiči a prarodiči. Již od útlého dětství si velmi přála mít sourozence, což se jí nakonec splnilo. Asi právě tehdy se rozhodla, že práce s dětmi ji bude naplňovat. Později ji inspirovala práce její maminky, která též vychovává, vzdělává a pečuje o děti. Právě ona ji ukázala, že práce s dětmi je velmi motivující a smysluplná. Terezka má ráda cestování a anglický jazyk. Od dětství sportuje a ve volném čase se věnuje své psí parťačce, četbě a rodině. Terka vystudovala Gymnázium Joachima Barranda v Berouně, poté obor Speciální pedagogika na pedagogické fakultě, kde mimo jiné složila státní závěrečnou zkoušku z anglického jazyka. Absolvovala mnoho kurzů, např. Respektovat a být respektován, Čtením a psaním ke kritickému myšlení, Vedení a řízení třídy, Angličtina pro nejmenší. Praxi na pozici lektorky anglického jazyka a učitelky ZŠ a MŠ má již několik let.

MARTINA PODHRAZSKÁ – výchovně-vzdělávací činnost MŠ, výuka plavání

Martina se narodila v Benešově. Už na základní škole ráda hlídala děti, o budoucím povolání bylo rozhodnuto. Po maturitě na Střední pedagogické škole v Čáslavi odjela sbírat zkušenosti do Anglie, kde necelé dva roky trávila v rodině jako au-pair. Po návratu až do narození syna pracovala jako chůva v anglicky mluvících rodinách v Praze. Martina absolvovala rekvalifikační kurz - plavání kojenců a dětí předškolního věku a dalších 16 let pracovala jako instruktorka plavání a podílela se na založení první soukromé MŠ v Berouně, kde byla hlavní učitelkou celých 14 let. V roce 2016 přestoupila do B-English, kde pracuje se skupinou starších dětí. Snaží se vést děti k samostatnosti. Učí je nebát se vyjádřit svůj názor.

Ráda dává dětem dostatek volnosti, ale s pevně danými hranicemi, ve kterých se všichni cítí bezpečně a mohou si tak společně užívat spoustu zábavy. Nejvíce si s dětmi užívá školky v přírodě, výjezdy na hory, výlety, společné pečení, spaní ve školce apod.

SIMONA LOUŽECKÁ – výchovně-vzdělávací činnost MŠ

Simona pochází z Kladna, v současné době žije spokojeně s rodinou nedaleko Berouna v obci Koněprusy. Vystudovala SPŠ Grafickou v Praze a po ukončení studia nastoupila k ČSA na pozici technického pracovníka jako technik letadel. V této funkci pracovala téměř 20 let. S prací s dětmi se poprvé setkala v komunitním centru „Koník“ v Koněprusích. Zjistila, že práce s dětmi ji naplňuje a baví. Po této zkušenosti se rozhodla pro studium na Pedagogické škole, kterou již dokončila. V návaznosti na to se věnuje dětem předškolního věku. Má dva syny (13, 10 let). Volný čas věnuje svým dětem a jejich sportovním aktivitám. Nejvíce si odpočine při manuální práci na zahradě. Má ráda dobré filmy, hudbu a výtvarné umění. Ráda jezdí s rodinou na kole, cestuje a chataří.

Vemvem C. Rocamora – asistentka MŠ, výuka anglického jazyka MŠ

Vemvem je 43 let a pochází z Filipín. Vem je matka dvou dětí. Je nejstarší z osmi sourozenců a vždy rodičům pomáhala s domácností. Vystudovala vysokou školu, obor anglický jazyk, učitelství a poté dva roky pečovatelství.

Její úroveň angličtiny je na výborné úrovni. Říká o sobě, že je velmi učenlivá, flexibilní, tvrdě pracující, ráda a rychle se učí nové věci.

JIMMY BOZEMAN – výuka anglického jazyka MŠ

Jimmy se narodil v USA ve státě Louisiana. Do České republiky přijel v roce 1991, zde se původně živil jako muzikant. Má dlouholeté profesní zkušenosti s výukou jak malých dětí, tak dětí školního věku a na tyto věkové skupiny se také specializuje. V naší zemi začal s výukou v Anglické školičce Aaada, která byla otevřena jako jedna z prvních v ČR pod záštitou Karlovy University. Další praxi získal jako učitel v řadě škol a školek, soukromých i státních. Práce s dětmi ho velmi baví a je mu koníčkem. Pohodu na hodinách umocňuje jeho klidná povaha a přátelský vztah k dětem. Mezi jeho další záliby patří péče o zahradu, zvířata, cestování, četba a mnoho dalších.

MGR. RADEK POZDĚNA – diplomovaný trenér tenisu první třídy, výuka tenisu

Radek absolvoval Fakultu tělesné výchovy a sportu University Karlovy. Své trenérské zkušenosti sbíral v letech 1998 - 2008 v zahraničních tréninkových střediscích. V roce 2000 začal studovat a hrát tenis na univerzitě v Dayttona Beach (FL) v USA. Po prvním roce převzal trénování tohoto univerzitního družstva, s nímž úspěšně působil po dobu několika let v nejvyšší divizi americké univerzitní NCAA. K jeho svěřencům patřili hráči, kteří po ukončení studia, dále hráli na profesionálním tenisovém okruhu ATP.

Po návratu do Evropy se stal trenérem v německém klubu TC RW Tuttlingen, kde trénoval 5 let. Zde získal zkušenosti s tréninkem dětí a mládeže (cca 70 dětí).

Od roku 1998 nastupuje pravidelně v německých soutěžích, v současné době je hráčem druhé Bundesligy CAM Norimberg.

MICHAL ČERNOHUBÝ - výuka golfu

Michal je členem EGTF (European Golf Teachers Federation) a také od roku 1992 členem ČFF (České golfové federace). V roce 2007 se Michal stal spoluzakladatelem Simon Holmes Golf Academy v golf resortu Kunětická hora, spolupracuje s renomovanými zahraničními trenéry (Simon Holmes, Clive Tucker). S radostí pracuje s malými golfisty, pro které pořádá mimo jiné golfové kempy v zahraničí.

Ing. PhD. KAMILA ZVĚDĚLÍKOVÁ – lektorka kroužku Malý chemik

Kamila vystudovala Chemickou fakultu v Brně (Vysoké učení technické). Chemie byla vždy její zálibou, proto ji vyučuje na střední škole a též vede již třetím rokem kroužek Malý Chemik v rámci DDM Beroun.

MILOSLAVA VESELÁ – výuka jógy

Míla dochází cvičit jógu s našimi předškoláky již druhým rokem. Jógu považuje za ideální pohybové cvičení pro děti. Sama se ji věnuje již několik let. Míla pracuje mimo jiné v projektu Děti na startu, což je celorepublikový projekt všeobecné pohybové přípravy dětí předškolního a mladšího školního věku, zaměřený na rozvoj základní pohybové motoriky, koordinace, obratnosti, rychlosti a síly. Ve volném čase ráda cestuje a věnuje se své dceři.

Bc. EMA BRABCOVÁ – výuka zpěvu (ZŠ, MŠ)

Ema se hudbě věnuji již od útlého věku, má za sebou 8 odchozených let na klavír, poté "přesedlala" na klasický zpěv. V 18-ti letech jako zpěvačka a skladatelka začala působit v různě žánrových kapelách a to jí drží dodnes. S kapelou Khoiba objela celou Evropu, v Berlíně předskakovala před The Cure. S kapelou Luno předskakovala před Placebo v Lucerně v Praze.

V minulosti spolupracovala s Romanem Holým, momentálně je členem projektu Jana P. Muchowa.

Od roku 2007 učí děti i dospělé sólový zpěv na soukromých hodinách. Vychází ze znalosti techniky klasického sólového zpěvu, ze svých zkušeností a dále klade velký důraz na emocionální a prožitkovou stránku zpívání. Snaží se společně s dětmi najít a rozvíjet jejich unikátní barvu hlasu, pracuje na zbavení se strachu ze zpívání na veřejnosti. Vše dělá zábavnou formou tak, aby zpívání nebylo drilem, ale spíše výrazovým prostředkem

MARCELA KRUPIČKOVÁ – provozní pracovník

Marcela v B-English odpovídá za úklid, výdej obědů, přípravu a asistenci v MŠ, apod. Marcela prošla po střední škole několika kurzy – Kurz profesionální chůvy, Hlídání dětí 0-15 let, Kurz první pomoci. Po mateřské dovolené pracovala 6 let v dětském koutku Vojtíšek a poté v MŠ Sluničko, Vančurova.

Základní škola B-English Jazyková škola B-English